Események,érdekességek itthonról és a nagyvilágból.
WT Budapest 2018
Dátum: 2018-01-07
Fókuszban a budapesti World Tour-verseny
A magyar játékosok az ünnepek alatti rövid pihenő után már gőzerővel készülnek a január 16-án kezdődő, 150 ezer dollár összdíjazású budapesti World Tour-versenyre.
„Az előző hetekben a fizikai tréningek voltak a középpontban, most visszatérünk a soklabdás technikai edzésekhez. Válogatott játékosainkra ezen a hétvégén bajnoki mérkőzés vár németországi klubjukban, tehát már most formába kell lendülniük. Remélem, hogy a jó formájukat átmentik a World Tour-versenyre is” – nyilatkozta Aranyosi Péter, a férfiak szövetségi kapitánya, ..
A
Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) ellenszavazat nélkül,
egyhangú voksolással szavazta meg Kuala Lumpurban a mai éves
találkozóján: a Magyar Asztalitenisz Szövetség rendezi a 2019-es
asztalitenisz egyéni világbajnokságot. A pályázatunkat korábban
befogadta az ITTF....
A
labdaváltás nem csak Magyarországon, hanem világszerte a legtöbbet
emlegetett téma sportági körökben. A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség
felszerelésekkel foglalkozó bizottságának vezetője, Torsten Küneth elérkezettnek látta az időt, hogy megossza a nyilvánossággal az ITTF hivatalos álláspontját.
A sportvezető által fölvetett kérdések közül a legérdekesebbekből szemezgettünk.
2020-ig, 2,7 milliárd forinthoz jut az asztalitenisz társadalom
A Magyar Asztalitenisz Szövetség és az Emberi Erőforrások Minisztériuma január 22-én aláírta azt a sportágfejlesztésről szóló támogatási szerződést, melynek keretében 2020-ig, 2,7 milliárd forinthoz jut az asztalitenisz társadalom.Ezt az Ormai László Csarnokban tartott sajtótájékoztatón jelentette be Simicskó István az Emberi Erőforrások Minisztériumának Sportért és Ifjúságért felelős államtitkára. Hozzátette, hogy mint a 16 kiemelt sportág egyike 2014 júniusának végéig 220 millió forint állami támogatásban részesül a MOATSZ.Az államtitkár úr beszélt az utánpótlás nevelés fontosságáról, illetve az infrastrukturális fejlesztések szükségességéről, melyre a támogatási időszakban mintegy 1 milliárd forintot szánnak, mivel a cél az, hogy minél több gyermek sportolhasson.Nátrán Roland, a MOATSZ elnöke hangsúlyozta, hogy a legfontosabb teendő, hogy kiszélesítsük az utánpótlás bázist, ennek egyik alappillére lehet az edzőképzés, amelyen a 40 fővel induló csoportból 33 fő már január 23-án átvehette az edzői oklevelet. A képzés a Pécsi Tudomány Egyetem és a MOATSZ együttműködésének köszönhetően hét tudományos fokozatú és több nemzetközileg elismert sportszakmai oktató segítségével valósult meg. Ugyancsak fontos pillér lehet természetesen az infrastruktúra fejlesztése is.Nátrán Roland hangsúlyozta, hogy a megosztottság helyett, egységes összetartó asztalitenisz társadalomra van szükség ahhoz, hogy a lehető leghatékonyabban tudjuk felhasználni ezt az összeget.